| VASRAZVAN100 a întrebat:

Astazi mi-am cumpărat un laptop la mana a doua HP Compaq cq60 cu windows xp l-am conectat la wifi, dar când am ajuns acasă nu merge sa il conectez la internet prin cablu de la tvsat. Ce fac? Va rog sa fiți rapizi

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie dezactivat wi-fi-ul si va functiona prin cablu.
(ori cu click dreapta pe iconita wi-fi, ori prin tasta wi-fi, eventual amandoua)
La nevoie, trebuie creata o noua conexiune internet prin cablu.

Nu poate sa aiba doua conexiuni in acelasi timp (cablu si wifi), una trebuie setata prioritara (de obicei cea prin cablu).

| CPAElites a răspuns (pentru Bula):

Eu cred ca asta a conectat LNB-ul antenei la Wireless rolling on the floor

| Bula a răspuns (pentru CPAElites):

Nu cred, asa se intampla, cum am descris anterior.

| untu a răspuns:

Va adresati specialistului firmei la care va sunteti abonat si dansul va veni la domicilui si va sti ce are de facut si o sa va ajute sa va faceti conexiunea cu internetul!