| ITnt_Cristi_2001 a întrebat:

Astazi s-a intamplat ca Jack-ul de la casti sa ramana blocat in mufa de la laptop.Am incercat sa il scot cu o penseta si chiar cu un ac fierbinte dar degeaba, pur si simplu e intepenit acolo.

Ce as putea sa fac ca sa pot scoate Jack-ul de acolo?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| M4j0rZ3r0 a răspuns:

S-a rupt mufa de la casti in laptop? Ai putea incerca sa il desfaci (sa scoti suruburile de sub el) si sa incerci sa inpingi mufa din interior spre exterior

| ITnt_Cristi_2001 explică (pentru M4j0rZ3r0):

Probabil asta voi face avand in vedere ca nu prea a mers nimic din ce am incercat.

| CodeNameAlpha a răspuns (pentru ITnt_Cristi_2001):

Cel mai bine il duci la service, asa risti sa rupi ceva dupa placa de baza...

4 răspunsuri:
| CodeNameAlpha a răspuns:

Lipeste cu superglue/picatura ceva de lemn/plastic tare in capatul in care inca se mai vede dupa ce se intareste trage de el. Ai grija sa il aplici atent sa nu atingi colturile portului jack.

| ITnt_Cristi_2001 explică (pentru CodeNameAlpha):

Am incercat si asta si nu a functionat deloc pentru ca doar varful Jack-ului a ramas blocat acolo, si e foarte greu de scos.