| jasmin1rose a întrebat:

Bună TPU,

Atunci când fac poze cu telefonul pentru articolele de pe blog, odată ajunse în PC devin neclare, șterse, deși pe telefon arată perfect. Mai mult decât atât, atunci când le inserez în articole, numai la dimensiune originală arată cât de cât clare, însă nu le pot încadra astfel în articole.
Spunea cineva că pozele realizate cu smartphone-ul sunt potrivite mai mult pentru social media (ex. Facebook, Instagram)

De ce se întâmplă asta și cum aș putea remedia problema?

Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Foloseste un cablu de date si vezi daca mai apare problema.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Prin ce metoda le copiezi din telefon?
Unele servicii ( precum Google Photos ) degradeaza calitatea pentru compresie.

| jasmin1rose explică (pentru PainTech):

Google Photos

| PainTech a răspuns (pentru jasmin1rose):

Foloseste un cablu de date si vezi daca mai apare problema.