| TheStranger a întrebat:

azi am primit telefonul Samsung Galaxy S 2, si as vrea sa stiu cum e cu formatarea bateriei.Eu cand l-am primit bateria nu a fost bagata in telefon, am pus-o in telefon si mi-a aratat la informatiile telefonului ca are 59% baterie.In cartea de instructiuni scrie doar: 4.Introduceti bateria
5.Remontati capacul din spate, iar dupa scrie: 1.Conectati capatul mic al incarcatorului la mufa multifunctionala.

Avand in vedere ca in acest moment mai are 43% baterie nu stiu ce sa fac, sa-l las sa se descarce si sa-l pun la incarcat 12 ore (sau cat era) sau sa-l pun acum la incarcat pana e plin sau?

Va rog din suflet ajutati-ma, mai ales cei care au deja acest telefon, promit ca va dau si funda si vot. happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Shark08 a răspuns:

Sal mai intai trebuie sal lasi sa se stinga pana nu se mai aprine. Apoi lasa-l la incarcat 24 de ore.Telefon ca al tau am si eu.

| Teenix a răspuns:

De preferat este sal lasi sa se descarce pana se va inchide. Dupa poti sal lasi la incarcat intre 12 si 24 de ore... daca il vei baga acum bateria ta in timp nu va rezista foarte mult.(iti zic din proprie experienta ).happy