| AlexandraDaria2015 a întrebat:

Buna tpu.azi mi-am luat un card microsd de 8gb (de la Kingston). problema este ca nu am cititor de carduri si nu stiu cum sa-mi formatez cardul.am un telefon Nokia c5-03.a,si cand incers sa bag cardul (pe o parte).sta pe dinafara. daca incerc sa inchid carcasa, nu merge ca e cardul acolo tongue.cum fac sa-mi stea cardul in telefon?laughing.si cum formatez cardul? ar trebui sa ma duc la Orange? poate ma ajuta...

1 răspuns:
| boss97 a răspuns:

Nu stii cum sa bagi cardul corect in telefon, si daca ti-ar merge ai putea formata cardul-cand ai bagat telefonul la pc cu cablu de date iti apare device la my computer-si dai la mouse dreapta-format card.
Daca tot ai zis se poate formata cardul su cu telefonul-meniu-galerie sau setari, nu mai stiu exact-card memory-formatare.Dar incearca si introdu corect cardul in telefon.