| EbbbbbBBBB a întrebat:

azi mi-am luat un gigabyte gtx 1050 oc windforce, cand pornesc pc u, pornesc si coolerele la placa video, dar dupa 2 secunde se opresc, am descarcat aplicatia extreme gaming si vad ca coolerele merg, dar daca dau iar la default se opresc, oare de ce? Placa nu aintrecut 30 de grade pana acum chiar si fara coolerele pornite.

1 răspuns:
| Ssssmokin a răspuns:

Poate nu merg tot timpul doar cand placa depaseste o anumita temperatura si este pusa in lucru.