| Iulian_Iulian_1998_A6qb a întrebat:

cand apas butonul de pornire pc se aprinde doar becul de la unitate dar nu porneste pcul, trebuie sa apas de cateva ori ca sa porneasca, se poate sa fie de la praful din el?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa scoti mufa de alimentare de la pinii de power sw de pe placa de baza, sa-l pornesti cu surubelnita sa vezi daca merge din prima, cel mai probabil ai o problema de "contact".

| PainTech a răspuns:

Salut! E foarte putin probabil ca praful sa reprezinte cauza acestei probleme. Cel mai probabil undeva nu face contact cum trebuie.