| 7Seven a întrebat:

Când bag cablu de la internet in router si cel de la router in PC, aprind router, dau resetare, nu îmi mai merge internetul. Încerc sa configurez router ( nu am mai făcut, am citit pe net ce pasi sa urmez) când trebuie sa scriu adresa in bara de sus de la google, nu am internet. Cine ma ajuta sa îmi explice cum sa reușesc sa îmi meargă router -ul? Multumesc

1 răspuns:
| laeimbrea a răspuns:

Ce router ai? Unele au aplicatie pentru telefon si acolo este mai usor de configurat, încearcă cu adresa IP de la router sau cu link-ul, trebuie să meargă una dintre ele.

Dacă ai un TP-LINK poți să îl configurezi din aplicatie mai usor.