| oNNeRuNN a întrebat:

Cand scriu dxdiag in run numi scrie total memory la placa video scrie "n/a". Iar la DirectDraw acceleration "NOT AVAILABLE" asa si la direct3d acceleration. Ce sa fac? Miam reinstalat win 7 cu tot cu drivere am si instalat directx 9. Pe windowsul anterior imi mergeau toate astea. FUNDOI! care imi da varianta corecta! FUNDOI+VOTE!

6 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Probabil ai placa video integrata.

| Me2 a răspuns:

Asta inseamna ca nu ai instalat driverele de la placa video fie ea integrata, fie dedicata

| CribSeb a răspuns:

Driverele de la Win 7 is doar ca sa poti vedea filme si chesti de genu driverele ca sa iti recunoasca placa video si sa ai parte de jocuri sunt cele de pe cd-ul cu care ai achizitionat placa video in cazul in care ai schimbat-o, sau cel cu care ai achizitionat leptopul sau pc-ul. Instaleaza driverele de pe cd si o sa mearga.

| oNNeRuNN explică (pentru CribSeb):

Ms de raspuns dar eu mi-am luat placa de la cineva si fara cd placa mea se numeste: Matrox Milenium DualHead g450 si nu gasesc driver nicaieristraight face

| CribSeb a răspuns (pentru oNNeRuNN):

Uite aici driver pentru modelul tau.Bafta
http://matrox-millennium-g450-dual-head-le.soft32.com/

| BlackFiZZ a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverele video