| raducudinescu a întrebat:

cand vreau sa deschdi orice aplicatie program in pc nu imi merge adica trebuie sa aleg eu cu ce program sa se deschida si asa trebuie sa fac cand il deschid de fiecare data si nu stiu cum pot rezolva problema nici calculatorul sa socotes nu pot doar daca aleg eu cu ce sa se deschida si inca o problema cand vreau sa deragmentez hardul zice ca defragmentatorul nu este instalat si sa il instalez stie cineva la una dintre intrebari?

1 răspuns:
| doggie a răspuns:

Raspuns la prima intrebare:dai click dreapta apoi click pe open with/deschidere cu, alegi tu cu ce program vrei sa se deschida mereu fisierele cu aceeasi extensie si voila.