| Sonni a întrebat:

Care este diferenta dintre bateriile normale si cele ALKALINE?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Alea alkaline sunt mult mai bune ca avand mai multa energie,tin mai mult,fiindca contin dioxid de mangan care nu prea stiu ce rol ar avea, dar are rol bun(mai mult ca sigurlaughing) si litiu(care contin si bateriile de telefoane mobile)care cu ajutorul litiului, adica cu cat e mai mult, cu atat tine bateria mai mult...el in timp, consumandu-se.Concluzia:bateriile alkaline au cu 30% mai multa energie decat cele normale.Bafto dello dello!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gresit, daca te uiti bine pe ele spune ca e interzisa reincarcarea, au o durata un pic mai indelungata fata de cele normale.

| mona a răspuns:

Cele alkaline au o durata de viata mai lunga ca cele obisnuite

| Sonni explică:

Nu se pot reincarca. Pe toate bateriile ALKALINE scrie : " Do not recharge ".

| Sonni explică:

Oricum... Nu am de gand sa le incarc. Eu ma refeream la o diferenta intre cele doua tipuri de baterii ca si structura (interna) si durata de viata.