| deea2sabau a întrebat:

care laptop este mai bun Acer sau Asus?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Ca si companie as zice Acer dar nu conteaza atata marca cat conteaza modelul.
Fiecare marca are si modele bune si modele proate.....in general difera in functie de pret.
Ce e scump e bun ...nu conteaza marca
*asta in afara de Apple unde si o folie de plastic cu sigla Apple e cu 30 % mai scumpa ca una normala *

19 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Conteaza cat investesti in laptop mai mult. In segmentul de laptopuri ieftine. 1300-2000 Lei, amandoua Brandurile au laptopurile aproape la fel de bine facute. Cu usoare diferente la Balamale, Touchpad, Tastatura, Materiale.
Poate ne spui cam la ce buget te gandesti?

| laptopnews a răspuns:

Ambele sunt bune! Depinde de serie, configuratie, modul de utilizare, buget. etc.
Daca vrei sa iti achizitionezi un laptop, ne poti spune care este bugetul maxim de care dispui si pentru ce activitati il folosesti, iar noi revenim cu o recomandare. Succes!

| darkgirl58 a răspuns (pentru laptopnews):

La un buget de 1200-1500 cam ce laptop bun as putea achizitiona?

| laptopnews a răspuns (pentru darkgirl58):

La fel, depinde pentru ce activitati il folosesti! Poti sa mergi pe acest Asus de 14 inch - http://www.emag.ro/......ER52KBBBM/ Pentru internet, office, filme, muzica e suficient. Ai si avantajul ca e usor si are un design placut!
Sau daca vrei ceva cu diagonala mai mare - 15.6 iti recomandam tot un Asus http://www.evomag.ro/......89707.html Succes!

| darkgirl58 a răspuns (pentru laptopnews):

In principal pentru jocuri happy deci Asus de 14 inch ar fi mai potrivit?

| laptopnews a răspuns (pentru darkgirl58):

Laptop-urile de jocuri sunt ceva mai scumpe! Acum depinde si ce intelegi prin jocuri. Cele recomandate sunt mai mult pentru office, muzica, filme etc. Daca vrei performante mai bune in jocuri, iti recomandam sa iei in calcul si o varianta SH.

| darkgirl58 a răspuns (pentru laptopnews):

Sims big grin

| laptopnews a răspuns (pentru darkgirl58):

Cerintele de sistem nu sunt foarte mari, deci poti sa mergi pe una din variantele recomandate! Succes!

| opierdevara a răspuns:

Acer.

| myhaelamar86 a răspuns:

Depinde de model. Importante sunt: procesorul, memoria RAM, HDD-ul, placa video.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Asus`.Pentru ca e Asus, o marca in care am incredere pentu ca investeste mult in dezvoltare si se diferentiaza prin multe inovatii proprii de concurenta.
- Pentru ca vine echipat cu ultima tehnologie Intel, linia de procesoare Sandy Bridge.
- Pentru ca pretul laptopului fata de concurenta este unul mai accesibil.
- Pentru ca are suprafata metalica iar impreuna cu tehnologia IceCool imi ofera confortul necesar utilizarii lui si pe caldurile dogoratoare ale verii fara sa mi se incinga palemele.

| Cosmiinna a răspuns:

Acer, eu îl am de 3 ani şi nu am avut nici o problemă cu el, are multă memorie şi îşi merg jocurile perfect gen Sims.

| John1973 a răspuns:

Eu am Acer si merge perfect http://bit.ly/1AxUTaJ

| Julyett a răspuns:

Acer.am si eu si chiar e bun.nu am avut probleme cu el deloc.

| leeya a răspuns:

Eu cred ca este mai bun Acer.

| Gheorge1833424 a răspuns:

Acer.Cu asta nu ai probleme.

| anidanila a răspuns:

Acer

| MyNameForTheWin10 a răspuns:

Zic Asus!

| Iacob_Florin_1995 a răspuns:

Acer!