| AlexAL275 a întrebat:

Care TV este mai bun la imagine, LG sau Samsung? Mă refer la cele 4k led

7 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Ambele, eu sunt adeptul celor de la LG, Samsung s-au cam smecherit.

| XYZ02 a răspuns:

Depinde de zona de pret, compari modele, nu brand-uri.
Totusi high-end, toata lumea se uita la LG CX.

| NLS a răspuns:

LG, dar nu orice model, si doar daca nu ai nevoie de DAZN (nu mai functioneaza aplicatia la mine, de cateva luni, le-am scris celor de la DAZN, mi-au raspuns sa ma uit in FAQ, si daca nu ma descurc, sa revin cu un mail.
Le-am scris din nou, nimic).

Detin acest model,

https://www.lg.com/de/support/products/documents/43UH603V.pdf

culorile sunt uniforme si saturate.
Meniul e aparent mai incalcit (memorarea programelor) insa dupa ce stai putin de el, te inveti.
In rest e totul la superlativ.

Cele cu PLA in denumire, sunt ceva mai slabe, fie au culori sterse, fie dezvolta destul de repede "burn in".

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cre ca este o marca mai buna in acest sens, dar... daca ar fi sa aleg dintre cele doua, strict legat de 4k, probabil LG.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Nu știu, dar eu am LG de ani buni și îs foarte mulțumită.

| AlexAL275 explică:

Mă refer la cele două :
1. https://m.emag.ro/......DY7Y1YMBM/
2. https://m.emag.ro/......DMTRVFBBM/
Mie mi se pare că la cel de la LG se văd culorile mult mai bine, Samsung are culorile mai șterse și sincer mie nu-mi place.

| sierra1 a răspuns:

Oled bate qled - de departe!