| alynatheone a întrebat:

Ce ati alege intre un telefon cu tochscreen si unul cu tastatura qwerty?

26 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

QWERY daca scrii multe smsuri sau pe net undeva (Twitter, Facebook)
Touch doar asa de explorat pagini web, poze, meniu, jucat.
Ideea e ca sunt destule telefoane care au amandoua avantajele. Asa ca de ce nu un telefon Touch and Type? big grin Succes! (HTC Cha Cha, sau mai ieftin de la Nokia sunt cateva) Se gasesc si alte modele...

| ILied a răspuns:

Pai eu as lua unul si cu touchscreen, si cu tastatura qwerty big grin Asa din astea doua normal ca unul cu touchscreen. Ca de telefoanele cu butoane m-am saturat.

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai pentru baieti cam nici unul nu e bun.dar daca au maini de fata(degete subtiri)ca sa poate umbla pe tastele alea mici sau pe touch e bine. oricum pe touch ma descurc mai bine ca le mai iau de le fete la scoala si ma mai joc si eu

| lumeamea a răspuns:

In timp ce tehnologia touchscreen a inceput sa se raspandeasca destul de mult, as vrea sa discutam despre telefoanele cu touchscreen vs. cele cu tastatura normala (QWERTY sau clasica).
Touchscreenul e interesant, e futurist, dar, dupa parerea mea, e ineficient. In primul rand, ma enerveaza ca se umple ecranul de dâre, amprente. Si e si foarte nasol cand ai mainile transpirate sau murdare. In al doilea rand, mi se pare ca e si cam nesigur la utilizare. Daca esti in miscare, nu mai ai aceeasi precizie. Plus ca e cam dificil sa-l folosesti exclusiv cu o singura mana, sa ajungi cu un singur deget la toate elementele de pe ecran. De cele mai multe ori, iti trebuie si cealalta mana ca sa-l folosesti.
Personal, sunt adeptul tastaturii normale. E mult mai accesibila, si mai sigura.

| paulthegame a răspuns:

Depinde de persoana
uite un exempulu daca tu esti o persoana care sta mai mereu cu mainile prin vaselina nu e prea bun un telefon tochscreen nu-i asa?

| AleD a răspuns:

Pai eu am tel care are si touch screen si tastatura qwerty, dar daca ar fi sa aleg intre cele 2 cred ca asa alege...touch'u

| IceCreamDoll a răspuns:

Alege un telefon cu Touchscreen. Ti-as recomanda un Samsung I5500 GALAXY 5. Daca vrei sa il cumperi iti dau si un site:
http://www.emag.ro/......ck--p27842

| ands a răspuns:

Unul cu touch SI cu qwerty happy Iti recomand Nokia C6 sau N900(love struck)

| Tatarusanu a răspuns:

Eu nu as alege nici unul din ele,as alege unul clasic, cele doua modele de care spui se strica foarte repede, sper ca ti-am fost de ajutor.

| maraa_9303 a răspuns:

Depinde pentru ce il folosesti.Si sigur esti fata. Daca ai unghi lungi te-ai scos cu touchscreen in timp ce cu tastatura qwerty e mai greu. Eu una pledez pentru touchscreen.tongue

| Alice1122 a răspuns:

Depinde dacă iți place sa scrii mesaje alege-l pe cel cu tastatura qwerty

| Pufos8 a răspuns:

Si cele cu tochscreen au setare de qwerty asa ca touchscreen.

| adriana18 a răspuns:

Cu touchscreenwinking

| harciog a răspuns:

Niciunul.Cuvintele n-au aut nimic de transmis.

| Samarra a răspuns:

Qwerty...eu una m-am plictisit de TouchScreen. Si oricum exista riscul la TouchScreen sa nu mai raspunda display-ul la comenzi.

| HahahaAb a răspuns:

Qwerty!
Touchscreen sunt demodate!

| AndreeaSorina2000 a răspuns:

Eu am cu tochscreen KP502 e misto

| ClarissaMrc a răspuns:

Am avut si eu aceasta dilema si am ales sa imi cumpar unul cu tastar qwerty pentru ca daca l-ai scapat il iei il stergi si mergi mai departe. Daca scapi unu cu touchscreen deja se zgarie si... In plus se murdareste repede si e destul de greu de tastat cu touch-ul. Sper ca te-am ajutat!

| mia_8736 a răspuns:

Cu tastatura qwerty, deoarece nu se sctrica asa de repede ca si cel cu tochscreen

| cristina100ify a răspuns:

Querty pentru. ca touchscreen se strica repede si touchscreen este si demodat...

| blackitty a răspuns:

Tastatura qwerty, am un BlackBerry si sunt ft multumita la majoritatea prieteniilor mei le a murit touch ul fie la iphone, HTC pe cand la mine merge perfect!

| alexalex9810_7256 a răspuns:

Eu am un Nokia c3 qwerty si e bun bun bun! si pe qwerty scrii mai repede mesajewinking funda?; d

| razvidinu a răspuns:

Eu ca unul cu qwerty, sunt mai rezistente.Verisoara mea avut unul cu touch si intr-un an s-a dus. Acum are un Blackberry care este fabricat din 2007.AM SI EU CU QWERTY si are aplicatii destule.Iar in legatura cu pretyl toto cele cu qwerty caci iphone 5 64 gb costa 4400 lei da ce, face singur cartofi prajiti

| Andreea25_7881 a răspuns:

Cu touchscreen eu am un Samsung galaxy 550 si sunt foarte multumita de el!

| aimtugudforiu a răspuns:

Bineinteles,touchscreen.