| Hshzb a întrebat:

Ce este un Apple tv? Gen pe eMAG îmi arăta ca e o cutie cu ceva telecomanda. Cum se folosește? Eram curioasa și mi-am comandat una și nici nu stiu pentru ce e... VA ROG!

Răspuns Câştigător
| InteractiV a răspuns:

Apple TV este un gen de aplicatie ce iti permite vizionarea unor clipuri/filme si asa mai departe de pe o anumita platforma, mai pe scurt este un monitor micut ce iti reda exact ce reda un televizor. Te sfatuiesc ca pe viitor inainte sa comanzi ceva, intereseaza-te ce e, apoi comanda. Mi se pare absurd sa arunci banii pe ceva ce nu stii nici la ce foloseste, funda?

2 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Apple TV este un sistem practic identic cu un Smart TV pentru un TV care nu este smart, adica odata conectat, pe Apple TV vei putea rula aplicatii, sa te uiti la TV de pe internet si sa vezi filme (cumparate sau inchiriate de pe iTunes) sau cu abonament, merge Netflix:
https://help.netflix.com/en/node/23887

practic vei avea access la Apple Store pentru Apple TV si vei putea instala orice aplicatie de acolo (unele pe bani) si apoi o vei putea folosi pe TV