| adrili10 a întrebat:

Buna TPU.Ce fel de senzor are iphone 7 acolo in fata deasupra de difuzor.Nu se vede cand licureste numai daca este filmat cu alta camera, cu alt telefon.Si tot deasupra de difuzor sunt cele doua cerculete asta care licureste cand este filmat cu alt telefon siinca un cerculet mai lung.CAre este rolul lor si de ce licureste si de ce nu se vede cu ochiul liber.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sensor de lumina, cred, cand tu duci telefonul la ureche, ecranu fiind touch ai apasa butoane etc, asa ca ecranu se inchide cand sesizeaza lumina mai putina.
Alt cefculet nu stiu ce o mai face, camera asta sensorul de lumina si altceva nu mai stiu.

| Illuminati2016 a răspuns (pentru relian):

Acela ce spui tu este senzor de proximitate

| relian a răspuns (pentru Illuminati2016):

Ok asa este am zis eu sensor de lumina, dar este de prezenta, deci sensor de lumina nici nu are laughing asa cum spui tu, sau cum ai raspuns sensor de lumina si de proximitate. Iphone ala 7 are doara 3 chestii in fata acolo.
Proximitate-camera-difuzor si microfon.
Deci sensorul ala este pentru a inchide ecranu cand il duci la ureche, am greist eu ca ar lucra cu lumina deci detecteaa un obiect si atunci inchide displayul.
Deci pe fata nu are nici un sensor de lumina.

| relian a răspuns:

Camera video,sensorul de lumina,difuzor si microfon,astea sunt ce vezi tu acolo.
Camera video e cea mai mare rotunda
Difuzorul este ala lung
Sensorul de lumina ala de deasupra
Microfonul ala din laterlul difuzorului.
Done laughing
Mai foloseste netu asta si sa afli lucruri, nu doara Facebook si chat, poti cauta orice informatie, pe Youtube sau oriunde, invata sa cauti, sa te descurci singur.Ma gandesc cand maninci oare cine te ajuta laughing

| Illuminati2016 a răspuns:

Senzor de lumina si de proximitate