| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU ce inseamna HARD, PLACA VIDEO, GB RAM, PROCESOR si la ce ajuta fiecare? DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Hard-ul - este cel pe care sta sistemul de operare si toate datele tale.
Placa Video/Procesor grafic - Proceseaza imaginile/obiectele si ti arata pe monitor.
RAM - Memorie destina rularii aplicatiilor. De fiecare daca cand pornesti un program acesta are nevoie de o memorie locala pentru a putea rula si a iti oferii posibilitatea sa interactionezi cu el.
Procesorul - este efectiv creierul pc-ului. El iti analizeaza si proceseaza tot ce faci pe PC.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Stii ca era mai comod pentru toti daca dadeai pe google decat sa intrebi aici?

| K0sti a răspuns:

Te ajuta sa cauti pe GOOGLE!