| dacyan22 a întrebat:

Buna TPU.
Ce laptop imi puteti recomanda pentru profilul cadastru, dar si pentru jocuri.
Buget maxim 3000 RON

Răspuns Câştigător
| Rebe2009 a răspuns:

Buna...iti poti cumpara un laptop de la Samsung de 6 gb rami si iti merge cel mai nou joc tongue si in plus iti da gratis windows 8...

2 răspunsuri:
| IonutPreaOficial a răspuns:

Pt cadastru ai nev de un procesor ok, o placa video mai ok si minim 8 Gb Ram

Cat pentru jocuri recomand procesoarele Ryzen 5, iar placa video Nvidia 1050 Ti in sus ( important sa aiba peste 4 Gb, 8 indicat sa nu ai probleme)

Iar 8 GB Ram minim dar o sa ai probleme, deci recomand 16 Ram ( astia ii poti adauga dupa )