| yoyoalecs a întrebat:

Ce parere aveti de Laptop Lenovo 15.6" Essential B5400, Procesor Intel® Core™ i5-4200M 2.5GHz Haswell, 4GB, 500GB, GeForce 820M 2GB, Fingerprint Reader, Black? Procesorul si placa video sunt in regula, dar ca rezistenta, unghiuri de vedere, tastatura? Daca il are cineva si imi poate oferi detalii... FUNDA!

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

1. Care este bugetul maxim in care vrei sa te incadrezi?

2. Cand intentionezi sa faci achizitia?

3. La ce vei folosi laptopul/notebook-ul? Daca il vei folosi in scopuri profesionale, spune-ne ce programe vei rula pe el.

4. Portabilitatea e importanta? Un laptop de 17" are anumite avantaje, dar pierde la portabilitate. Unul de 13" e foarte portabil, dar mai scump si vine si cu dezavantaje tehnice. In functie de bugetul de care dispui, gandeste-te daca nu te-ar avantaja mai mult achizitia unui desktop.

5. Ai anumite preferinte de care ar trebui sa stim? Culoare? Dimensiuni? Capacitatea HDD-ului sau cantitatea de memorie RAM instalata?

| CezaraEM a răspuns:

Nu ma pricep prea bine la asta, dar eu am telefon Lenovo A536 (dau exemplu) si este foarte bun! Am auzit ca si laptopurile sunt foarte bune!
Eu zic ca merita...

| yoyoalecs explică:

1.Bugetul maxim e de 2200
2.In urmatoarele 2-3 saptamani
3.Net,Office,gaming,dar nu pretentios :mai mult fifa 14(eventual 15), putin photoshop si Sony vegas(nu vreau performanta in randare)
4.15,6" vreau
5.intel i5 (de preferat fara U incoada) si placa video de la nVIDIA; ma feresc de Acer..as prefera Asus sau Lenovo