| Emy1932 a întrebat:

Buna TPU ce parere aveti despre aceasta configuratie PC :http://www.mediadot.ro/wishlist/44079/?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

As bate iar mai mult la taste dar bat de pomana...

| Emy1932 explică (pentru sltlp):

Bine... dar macar zi-mi ce trebuie corectat, placa de baza nu vreau sa o iau mai ieftina, pentru ca in timp mai vreau sa mai fac cateva upgradeuri la CPU si GPU iar la procesor nu stiu ce sa zic...

| sltlp a răspuns (pentru Emy1932):

Sa vedem logica. Poti sa pui o placa de 200 lei, ca tot o sa poti sa faci upgrade din aceeasi lsita de procesoare suportate. Poti sa pui ce plaa video vrei, fie ca e 150 lei placa de baza, fie ca e 1500 lei. Peste astea, o logica si mai puternica e sa iei procesor slab si placa de baza scumpa, aplicand nimic logic, si sa zici ca ai sa faci upgrade-uri. Adica dai iar banii de pomana ca nu ai luat direct ceva ok. Ma rog, treaba ta.