| mariaa100 a întrebat:

Bună,TPU. Ce părere aveți despre laptop-ul HP 15s-eq0028nq cu procesor AMD Ryzen tm 3 3200U până la 3. 50GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, AMD Radeon tm, Vega 3 Graphics, Free DOS? Este bun pentru videoconferinte? Se încarcă repede informatiile? Vă rog sa-mi răspundeți numai daca il aveti si voi sau l-ati avut.
Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Are SSD, are suficient ram, dar la video conferinte conteaza foarte mult si conexiunea la net. Daca cumva vrei sa faci video chat pe mai multe site-uri simultan, deja se schimba datele problemei. Ar fi de ochit macar ceva cu Ryzen 5.

| Sofer a răspuns:

Ca minus procesorul și placa video ca e integrata. Un plus ar fi fost dacă avea cel puțin procesor quad core și placa video dedicata de minim 2 GB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este suficient de bun, deși ți-aș recomanda ...late-grey/
Sau mai pui 100 de lei și-ți iei ...o-os-grey/ pentru mai multă memorie și performanță sau pui 200 de lei și-ți iei https://www.emag.ro/......D4S64MMBM/ ce are și SSD și memorie video dedicată.