| DulceataDeCapsuni a întrebat:

Ce pot face daca gaura laptopului (unde bag incarcatorul) s-a largit acea gaura si nu il mai pot incarca, ce pot face?

Multumesc Anticipat love struck

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca s-a largit gaura fizic, vezi daca merge sa il incarci. Incarcatorul ar trebui decat sa stea in pozitia initiala si ar trebui sa mearga. Daca nu-ti merge deloc, problema provine din alta parte (incarcator/mufa/placa de baza etc.). Daca iti merge cand atingi dar e problema doar de "gaura larga" incearca solutii gen sa umplii locul cu ceva neconductiv pe electricitate, adeziv, pasta ori ceva similar cu materialul din care e facut laptopul astfel incat sa-ti tina incarcatorul fix.

| gabicoo a răspuns:

Mergi la un service și schimbă mufa ( așa se numește "gaura" )!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu e sa mergi la un service si sa le explici lor problema.

| IIIshaneIII a răspuns:

Daca mereu o infigi si o scoti se largeste nu e normal? happy