| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU ce procesor este mai bun pentru jocuri? Intel pentium g4440 skylake sau Amd athlon x2 250?

Răspuns Câştigător
| Teodoralexandru a răspuns:

Salut! dintre cele 2 procesoare mentionate de tine mai performant, mai eficient, mai puternic este Intel g 4440( an aparitie 2015-2016), dar te incurajez sa iti iei un un g4560 fiindca face parte din noua familie de procesoare de la Intel si se bate bine de tot cu un i3 6100. Acel amd athlon e f vechi a aparut prin 2012-2013, e o arhitectura invechita care nu va mai primi suport peste cateva luni. Sau poate ai bani de un Ryzen 3 1200winking. Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Uita-te si singur ce te ajuta mai mult(ce vrei de la el):
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G4400-vs-AMD-Athlon-II-X2-250
Plus, depinde si ce placa de baza ai.

| Andersen2k18 a răspuns:

E mai bun Intel Pentinum g4440 Skylake.Dar depinde ce placa de baza ai, si sa fie compatibil procesorul cu placa video.

| Cristian0561 a răspuns:

Pentium pentru gaming? m-as duce pe un i3-i5...

| heddy10 a răspuns (pentru Cristian0561):

Pentium-urile astea noi nu mai sunt ca cele vechi...am un N3710 care se descurca remarcabil in jocuri ca GTA V, Euro Truck Simulator 2 sau SpinTires.