| FlorinCiokan a întrebat:

Ce telefon imi recomandati pana in 1400 lei? Sa nu fie firme noname Allview / utok / Asus. Ma gandeam la Galaxy A3 2016. are cineva? o sa am lag pe el?

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca tot nu iti plac tie firmele noname, gen Asus, care e firma de renume. Stii cum esti tu cu Samsung?
Tie iti este foame. Si te decizi sa mergi sa mananci. Si ai o suma X de bani. In loc sa mergi la un local care nu e foarte fancy, insa face mancrea foarte buna si ieftina, tu mergi la cel mai scump local doar pentru ca toata lumea stie de el si ca totul e foarte frumos la vedere. Ajuns acolo vezi ca de banii tai nu iti poti lua cinestie ce, da zici ca merita. Dupa ce iesi de acolo, la scurt timp o sa iti fie foame. Si o sa iti para rau ca ai dat banii aiurea(asta se intampla la vreo 2 luni dupa ce ai luat deja telefonul). Sau poate nici nu o sa constientizezi, depinde de cat de exigent esti cu telefoanele astea pana la urma... Cam asa si cu telefoanele. Preferi un ambalaj frumos si sa platesti firma degeaba(Samsung) in loc de un telefon mai bun. Tu stii ce vrei pana la urma. funfact: xiaomi are aceleasi piese ca pe a3 2016(deci performantele implicit cel putin) pe telefoane de 500 lei. Daca te razgandesti ma anunti laughing

| FlorinCiokan explică (pentru sltlp):

Ceea ce spui tu e valabil cand cumperi Samsung Grand Prime, J5, si cele care vin cu 8GB si cu Android 4.4. Galaxy A3 are Design-ul lui S6 foarte aproape si a lui S7. deci cel mai apreciat design de pana acum. Si la pretul de 1050 lei cat l-am gasit degeaba iei un Asus cu 3GB Ram cand poti sa fii "fashion" si la "moda" cu un A3 2016. La telefoane nu e ca si la alte lucruri ca le iei sa fie cele mai bune. E un accesoriu 60-70% il iei sa arate bine. Mai ales daca esti acel tip de om care se plitiseste de orice telefon si vrea sa il vanda/schimba dupa un timp. daca iei un UTOK sau un Meizu sa stii ca o sa il vinzi super rapid. laughing))

| sltlp a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Accesoriu e pentru tine, ca asa il vezi tu. Uite ca lumea nu vede sa fie feșîn ca tine. Iar daca tu vezi lucrurile doar ca fasion si cum le vinzi, atunci e treaba ta. Mai bine iti cumperi un iphone 5 sh ca ala se vinde si mai bine decat Samsung iti zic eu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......e-24-luni/

Toate cele bune!

| doctorandus a răspuns:

Wileyfox Swift.

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/telefoane-ieftine.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| BadBoy1998 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Samsung Galaxy S4

| User9006 a răspuns:

Cristian,acele telefoane sunt de calitate foarte proasta pe langa un Samsung sau iphone.Pe piata conteaza foarte mult calitatea, am avut multi prieteni cu alview si se stricau foarte repede! Florin iti recomand Samsung a5(este foarte bine finisat si rapid) sau cauta un iphone 6 sau s6 pe olx la mana 2.

| CPAElites a răspuns (pentru User9006):

"Sa nu fie firme noname Allview / utok / Asus" ASUS ti se pare firma non name? :)))

Allview este un fel de distribuitor :D
Cumpara telefoane de cea mai proasta calitate din China ( Cine stie prin ce beciuri au fost fabricate ) si le da la preturi aproape triple.
Exemplu :
Allview x2 soul pro - costa 1699 lei in Romania si este produs de catre Gionee Elife s7 care costa 600 lei :D

Exista si producatori mai putin cunoscuti in Romania precum Meizu, Oppo, Xiaomi, Doodge etc. care "asambleaza" telefoane de calitate foarte buna!

Eu ii recomand Meizu MX5 sau Meizu Metal :
http://bit.ly/1TsGXv4
http://bit.ly/1RWInbZ

| Cristian12321 a răspuns:

Din pacate pentru tine aceste firme noname fac telefoane mult mai bune decat telefoanele Samsung care e mai mult brand si mai putina calitate

| kboom10 a răspuns:

Nu o să ai lag, deoarece are procesor quad-core si 1G ram.

Cumpără telefonul cu încredere!

P.S. sa știi că utok este chiar o firma foarte buna de telefoane, eu am un UTOK Stellar Elite cu un procesor quad-core si 1G ram, si am doar cuvinte de laudă despre el.
Este la fel de bun ca si SAMSUNG Galaxy Grand Prime.