| mawis a întrebat:

ce windows e mai bun windows 7 ultimate, professional sau home edition.
Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Toate 3 sunt la fel doar ca au cate unele functionalitati in plus de la o versiune la alta, cea mai "cheala" versiune ii home, ceea de mijloc este professional, iar ceea mai complexa este ultimate.

Uite aici si un tabel cu functionalitatile pe care le aduce in plus fiecare versiune: http://ro.wikipedia.org/wiki/Windows_7 (scroll in jos la tabel)

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fiecare din ele sunt optimizate pentru un tip de useri anume:
Windows 7 Home premium că home edition nu are sens să îl instalezi, este destinat userilor casnici adică celor ca tine ce folosesc Windows acasă și este optimizat pentru aplicații multimedia, include jocuri și un centru media.
Windows 7 professional
Destinat mediului office în special și este una din cele mai bine optimizate versiuni de Windows, nu are jocuri incluse și este mai rapidă decât home edition-ul.
Windows 7 ultimate
Destinat domeniului enterprise și de producție, fiind remarcat prin faptul ca la fel ca și enterpriseul este un foarte mare consumator de resurse și optimizat pentru producți software și altele din domeniul Enterprise.
Succes

| horia2012 a răspuns:

Citeste aici si functie de ce vrei alegi.
http://www.go4it.ro/......7-5026472/

| MetalHand a răspuns:

Windwows 7 Ultimate! Funda! dar e tas recomanda win xp ca nu consuma tatea resurse ca win 7 dar daca folosesti calculatorul doar pentru Facebook, yahoo etc. nu pentru gaming, da la astea e bine sa folosesti win7! Funda?

| Andray99 a răspuns:

Ce iti place ala il bagi ti-am raspuns pe scurt. pace!