| xPanth3r a întrebat:

Buna TPU ce windows imi recomandtati?

Am asa:

AMD Sempron 1.90 Ghz

2.50 GB ram

placa video: ATI

DAU FUNDA LA CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pc ul e slabut, windows xp

16 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Windows XP sa-ti mearga bine, dar si cu 7 cred ca ti-ar merge acceptabil.

| Warchild a răspuns:

Windows XP sau 7 tiny edition s-au poti tu sa-l customizezi cu NLite

| xPanth3r explică (pentru Warchild):

Care editie de windows 7 ai zis? o.O ca nu am inteles

| xPanth3r explică (pentru Sellak):

Am incercat cu 7 ultimate dar imi mergea greu, pe google chrome sa incarca greu o.O

ce editie de win 7 imi recomanzi?

| Otto2014 a răspuns:

Windows 8, care este foarte bine optimizat, dar merge si 7, nu conteaza care 7, orice varianta, si eu am un laptop din 2009 si rulez windows 10 fara probleme.

| untu a răspuns:

Iti recomand sistemul de operare WINDOWS 7 HOME PREMIUM!

| xPanth3r explică (pentru Otto2014):

O sa incerc si 8 si 10

Dar la tine la laptop cati Ghz are processorul?

| Al3x998 a răspuns:

Windows xp happy nu stiu daca ar merge windows 7 fiindca eu am avut asa: amd athlon 64 2ghz, 4gb ram. Pe windows 7 google.ul se deschidea in 5 minute laughing si procesorul era folosit 100%. Aveam Windows 7 Home din 2010 parca. Bafta!

| Otto2014 a răspuns (pentru xPanth3r):

Nu conteaza doar cati ghz ai,ci si cati cores are, adica single core, dual core, quand core, hexa core si tot asa.
Am un laptop Acer extensa 5230
2gb ram
Procesor Intel genuine r 2.00 ghz, single core
2gb ram
Placa video Intel hd graphics

| xPanth3r explică (pentru untu):

O sa incerc si windows 7 home premium

| xPanth3r explică (pentru Otto2014):

Wooow ce misto si buun happy

| Cristian_Mihai_1994 a răspuns (pentru xPanth3r):

Incearca un windows 10... se misca ft bine. laptopul mi se aprinde in mai putin de 5 sec

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Linux daca nu te omori dupa jocuri deosebite. Daca nu XP sau Windows 7 Lite.

| Sellak a răspuns (pentru xPanth3r):

7 Ultimate.

| xPanth3r explică (pentru Cristian_Mihai_1994):

Am nstalat windows 8, 1, adar vad ca nu imi a instalat placa video, ce pot face?
Ai vreun program de drivere? iti dau FUNDA daca imi dai un program ca sa pot instala driverele!

| Cristian_Mihai_1994 a răspuns:

Windows 8.1 o sa iti ia singur driverele daca esti conectat la retea!