| SkyWaves a întrebat:

Ce ziceti de acest PC de Gaming? https://emag.page.link/uWigxKxqymSrs5ZE7

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Scump si vechi. Mai mult de 1000 lei nu merita. In banii astia iti faci configuratie mult mai ok.

| sierra1 a răspuns:

E tare, nu-i strică ram dublu, grăbește-te mai sunt 2

| 0x11111051 a răspuns:

Prea scump pentru așa bani.
Doar placa video îi +/- ok.

Sunt configurații mai bune pe Ryzen 5, 7 sau Xeon (E5-2678v3) în raport de calitate/performanță/preț.

| DoctorWh0 a răspuns:

Procesorul este gen 3 ( Intel a scos gen 10 deci da).
Placa video e ok. nu vine cu Windows.
La banii aia mai bine îți faci unul pe piese sau cumperi piesele și te duci la un atelier de specialitate să îl asambleze.

| DoctorWh0 a răspuns:

Uită-te și tu comparație între ryzen 5 1600 (prima generație ryzen) și i5-ul ăla.
Cel mai vechi ryzen este mult, mult mai performant. Mai ai și două core-uri in plus, și mai e și ieftin. Ce mai vrei?
Este ryzen 5 1600AF, adică Ryzen 5 2600 cu frecvențele puțin mai joase. Keyword puțin.
Nou găsești 1600AF cu 500 lei pe eMag.
Nu cumpăra așa ceva. Scam.