| nice67 a întrebat:

Buna TPU.
cine m-ar putea ajuta si pe mine? Am un card microSD si are cod, deci nu-l mai citeste nici un tel si nici daca-l introduc in PC. Ma puteti ajuta. va rog. Aveam date importante pe el si daca as pitea sa le recuperez... Stiti vreo solutie?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| nice67 explică:

Mai poti incerca:
Recuva - il recomanda mai multi
MjM Photo Recovery (poze)
PC Inspector File Recovery
Pe site scrie ca acestea se pot instala pe Win7.

6 răspunsuri:
| BaRoN92 a răspuns:

Parola este, probabil, pusa din telefon.
AI facut cumva update la softul telefonului?
Sau
Bagi cardul intr-un calculator, in card reader, si formatezi din nou.

Incearca ca parola: 0000

Daca nu merge cu parola nu il poti face fara sa il formatezi sau in cel mai rau caz nu il mai poti face deloc nu mai poti salva nici fisierele pe care le ai tu pe el!

| dannyel86 a răspuns:

Incearca softul "pc inspector smart recovery", pentru recuperare date de pe card/stick.
Il gasesti gratuit pe net.

| nice67 explică (pentru dannyel86):

Acest program nu merge, la mine nu se instaleaza. Mai exista si altele?

| dannyel86 a răspuns (pentru nice67):

E bine de stiut ce windows ai, pentru a sti cum putem face recomandarile.
Xp/Vista/Win7?

| nice67 explică (pentru dannyel86):

Win7

| nice67 explică (pentru nice67):

Recuva l-am instalat, dar nu-mi suporta cardul, imi apare dar nimic. Poate din cauza ca este codat? Si in acest caz va trebui sa-l formatez, nu? Cum fac asta?

| nice67 explică (pentru nice67):

Mai poti incerca:
Recuva - il recomanda mai multi
MjM Photo Recovery (poze)
PC Inspector File Recovery
Pe site scrie ca acestea se pot instala pe Win7.