| C3R1 a întrebat:

componentele de la rig-uri necesita și DRIVERE? Eu as crede că nu dar nu știu si am zis sa întreb.

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Bineînțeles că necesită drivere. Fiecare componentă hardware este gestionată de un soft anume, adică de un driver, care joacă rolul de punte dintre componentă și sistem.
Fără driver componenta nu poate fi utilizată, nu poate fi gestionată!

| antimulte a răspuns:

Necesita, dar nu cele pe care le iei de pe net pentru Windows. In functie de sistemul de operare rulat, trebuie si driverele corespunzatoare.