| Angel19shine a întrebat:

Cu ceva timp in urma mi s-a stricat calcuatorul...in fine, azi am reinstalat windowsul. Ok..si acum imi merge super greu; mi se blocheaza instantaneu tot apoi isi da restart...de la ce poate fi problema? P.S.am si antivirus instalat(avast).

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cpu defect sau cine stie ce are mai ales daca e generatia xp, in orice caz e istorie bun de muzeu, componente noi numai exista decat vechi, daca ai instalat un windows bun nu are cum sa se blocheze singur si daca il folosesti cu limita

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce sa inteleg prin faptul ca ti s-a stricat calculatorul? ce anume?
in functie de configuratia ce o are pc alegi un sistem de operare optim.
sistemul de operare trebuie activat.
ii faci update pana e la zi.
instalezi driverele din pagina fabricantului.
toate acestea dureaza cam 24 de ore sau ceva mai mult. dupa aceea incepi sa instalezi jocuri, programe, etc.
probabil ca ai formatat, cine stie cum, si ai inceput sa dai bice calculatorului.
PS: alt antivirus nu ai gasit?

| DryIce a răspuns:

Se arde hardu, ia altu.