| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cum ar merge battlefield 3 pe laptopul asta:

Windows: windows 7 ultimate 32 biti

Ram: 2 gb

Procesor: dual core 2.2

Placa viedeo: Nvidia Geforce Gtx 590

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Daca este un Intel atunci il vei juca mai mult decat decent, insa cu un AMD este posibil sa'se miste sacadat uneori plus ca ai cam putin ram. In functie de ram (DDR 2 sau 3) vor creste/scade si fluiditatea cu care joci. Specifica ce CPU ai si ce tip de DDR.

| anonim_4396 explică (pentru Me2):

Am ram 2 gb ddr3 si procesor Intel dual core 2.2

10 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Mda, cum ai pus tu gtx 590 pe un amarat de dual core?, si 2 gb ram?, procesor pentru desktop nu prea am vazut 2.2 ghz, si gtx 590 nu ar intra intr-un laptop, deci cred ca ne aburesti, si apropo nu va merge
2 gb ram
si amarat de dual core cu gtx 590?

| Me2 a răspuns:

Nu am vazut in viata mea dual core si gtx 590 pe un laptop, placa video va fi limitata foarte tare de catre procesor

| marius7122 a răspuns:

Eu cred ca o sa mearga greu deoarece am un var cu procesor i3 3.3ghz, ram 6gb, windows 7 32 bit, placa video de un gb si tot nu mergea bine

| anonim_4396 explică (pentru marius7122):

Dar gta 4 cum o sa marga?

| MariusMorse a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, Jocul BF3 i'ti va rula mai mult decat decent cu setarile undeva la HIGH insa despre GTA IV nu stiu ce s-a spun, Instaleaza'l si fa'i setarile video pe la medium sau low (si crestele pana unde vezi ca iti duce...). Spun asta pentru ca am auzit persoane cu calculatoare decente planganduse ca nu le merge, nu se pot juca si culmea un tovaras cu un PC VECHI (un cpu Intel de 2.6 Ghz NU DUAL CORE, 3Gb RAM DDR I si o placa SappFhire de 512 MB... nu mai stiu cati biti) il juca pe minim la setari aproape decent. Eu cred ca i'ti va merge decent cu setarile la medium SPER!

| anonim_4396 explică (pentru MariusMorse):

Multumesc

| MariusMorse a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce.
Bafta!

| marius7122 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa mearga destul de bine

| crystian98 a răspuns:

De ce ai laptopul atat de prostla procesor si la ram.Jocu cred ca o sa mearga foarte bine pe asemenea placa nu o sa ai probleme doar mai adauga ceva la ram. FUNDA