| Ion1231 a întrebat:

Bună TPU! Cum aș putea face camera web să o conectez la un dvr? Am canale libere de IP, există vreun program pentru Windows în care să-mi transforme camera web în una IP și să o conectez la dvr? Am ceva de la hikvision dvr

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Camera web se conecteaza printr-un port USB la calculator.
Din momentul ce calculatorul o "vede", se pot folosi orice programe de supraveghere video.
In program poti seta un IP pentru calculator, dar acel IP se va schimba la fiecare conectare pe internet.
Pentru a rezolva aceasta problema, trebuie sa-ti faci un contract de internet cu IP fix!

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Vlc
https://www.videolan.org/
PE BUNE
stie si de camera si de inregistrare