| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa am doua Windowsuri, acum am Windows 10, daca bag Windows 7 se sterge celalat Windows sau ramane

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoti hard disk-ul (cablurile conectate) si montezi un alt hard disk, pe care instalezi noul windows (sau chiar Linux, dca vrei.
Dupa terminare, conectezi inapoi si primul hard disk.
La noua pornire apesi tasta pentru selectare al unitatii de boot (care hard disk doresti) si va functiona versiunea de pe el iar pe celalalt il va vedea ca al doilea disc fizic, literele partitiilor fiind alocate automat (se pot schimba ulterior).
Pe primul hard disk poti configura si un meniu de boot, daca te pricepi, ocazie cu care va fi mai usoara selectarea discului de pornire.
.

| TudorFox a răspuns:

Se sterge si iti ramane doar folderul '' Windows '' de la windows 10 cu tot ce ai avut pe el.

| TudorFox a răspuns (pentru TudorFox):

Adica folderul '' Old windows ''.

| DavidoffUser a răspuns (pentru TudorFox):

" No Country for Old Windows ", bun film!
Ce sa mai ramana daca formatezi? furnicile poate!

| TudorFox a răspuns (pentru DavidoffUser):

Mie mi-a ramas cand am avut windows 8 si mi-am pus 7