| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Cum pot edita poze ziua sa para ca e noapte?
Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

E destul de simplu:
Folosesti Photoshop, Affinity Photo, Corel PhotoPaint sau GIMP,

Reduci luminozitatea imaginii, (pentru asta cel mai simplu e sa folosesti C.u.rve Adjustment Layer, pentru a controla tonurile dorite, si nu o zona anume)

Apoi reduci saturatia, folosind aceeasi unealta.

Intr-un ultim pas, reduci si mai mult luminozitatea, aplicand o nuanta de albastru.

Poti "picta" si stele, daca cauti si folosesti un brush adecvat, ce iti creeaza efectul de "flare".

Youtuber-ul din clip a ales sa inlocuiasca cerul.

https://youtu.be/F_jPFaf26us

3 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Stinge lumina.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca cauti pe net poate gasesti aplicati dedicate care fac asta, dar nu te astepta la cine stie ce. Daca vrei sa iasa perfect, photoshop.

| anonima2617181 a răspuns:

Picsart