| Twrong a întrebat:

Cum pot face ca pe Android sa nu mi se mai salveze toate aplicatiile pe cartela si sa mi se salveze pe card?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aplicatiile se salveaza in memoria interna a telefonului nu pe cartela. Daca le instalezi in card nu vor functiona corespunzator.Mai ales ca nu toate se pot muta in card.Instaleaza totusi una din aceste aplicatii:https://play.google.com/store/search?q=app2sd&hl=ro

| Blink182 a răspuns:

Setari>Aplicatii>Locatia preferata de instalare>Cartela SD amovibila.

| Twrong explică (pentru Blink182):

Nu gasesc nicaieri " Locatia preferata de instalare".