| SweetGirl1303 a întrebat:

Cum pot seta la Facebook ca ceilalți să nu-mi poată salva pozele postate? Dau fundiță kiss

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pe Facebook orice photo poate fi preluată/ distribuită etc.
Dacă ții așa mult la ele și te deranjează descărcarea/salvarea acestora de către alții, le poți personaliza (edita).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu poti face asa ceva, dar poti seta cine sa iti vada postarile. Public, le vede toata lumea; Doar prieteni, le vad doar prietenii si doar tu, le vezi numai tu. Daca vrei ca cineva sa nu iti vada postarile trebuie sa il blochezi.

| SweetGirl1303 explică:

Am vazut la alti prieteni de ai mei, aveau o poza publica si cand am vrut sa o salvez nu am avut optiunea de a o salva

| Dismally a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Orice fotografie de pe internet poate fi salvata, chiar daca atunci cand dai click dreapta nu iti apare aceasta optiune. Trebuie sa stii doar unde sa cauti.

| MariaCaty a răspuns:

Bună!
Facebook nu are inca opțiunea asta!
Doar fotografia de coperta nu poate fi salvată!
Însă poți seta cine sa vadă postarea!
De ex: public, prieteni, prieteni cu excepția lui "@".
Funda?

| Tănase_Robert_1999_cQpl a răspuns:

Poți să pui pozele în funcția: "Doar tu "

| SweetGirl1303 explică (pentru Tănase_Robert_1999_cQpl):

Dacă le pun în această functie nu le mai pot vedea ceilalti...