| SuccesIsMyOnlyFuckinOption a întrebat:

cum pot seta la telefonul Samsung Galaxy Ace Plus S7500 o melodie ca ton de apel? Am incercat sa intru in setarile telefonului, si se poate numai cu melodiile incluse in telefon, nu si cu cele pe care le-am descarcat. Funda

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Procedeul este simplu.Din setări dispozitiv/sunet/sunet apel, acolo ar trebui jos să ai 3 butoane.Cel din mijloc ar trebui să fie „adăugat". Folosește acel buton pentru a adăuga o melodie favorită ca ton de apel.Succes

| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu am un Galaxy Ace 2, ar trebui să fie cam la fel: Setări -> Sunet -> Ton sonerie dispozitiv -> Adăugat -> ''Finalizați acțiunea utilizând'' Player Muzical -> alegi melodia dorită. Sper că te-am ajutat. Fundiță?

| SuccesIsMyOnlyFuckinOption explică (pentru LenoreVoldaren):

De la ton sonerie dispozitiv incolo imi apare lista cu sunetele din telefon. Nu imi da posibilitatea de a alege din cele descarcate.