| MarianDeMart a întrebat:

cum sa fac sa am cel mai rapid internet posibil din Romania, as vrea sa imi spuneti ce abonament adica, upc, rsd-rds etc, daca imi trebuie un router mai bun, etc

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Digi oferă un abonament lunar de 1Gb/secundă (la download, pentru că la upload este mai mic). Trebuie să ai placă de bază, de rețea și router care să suporte viteza aceasta. Și bani ca să plătești acest abonament.
Nici un telefon sau tableta nu suportă viteza aceasta (funcționează, dar viteza maxima este cea suportata de telefon sau tableta), ci doar un PC sau laptop care are placa de baza și de rețea de 10/100/1000 mb.

| MarianDeMart explică (pentru anonimg):

Este un abonament specific? si ca upload cat e?

| anonimg a răspuns (pentru MarianDeMart):

Abonamentul se numește "Fiberlink 1000". Upload 450Mbps.
Detalii găsești aici: https://www.digiromania.ro/servicii/internet/internet-fix/fiberlink-1000

| Începătorul988 a răspuns:

Clar DIGI. Upc e prost rau. Eu am Digi, si nu am probleme cu ei. Cand m-am mutat la ora 10/11 am depus acea cerere pentru mutarea serviciilor, si la ora 12 m-au sunat daca sunt acasa. Foarte seriosi cei de la digi