| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Cum șterg toate partițiile inclusiv cel în care este Windows-ul?
Adică laptopul meu să nu aibă niciun sistem de operare. Vă rog să îmi spuneți dacă știți.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum spunea unul mai sus ai nevoie de un dispozitiv media boot-abil (CD, DVD sau stick) si sa faci primii pasi de instalre pna ajungi la obtiuni de driver unde poti sterge toate partitiile. Apoi poti face partitii noi si asta echivaleaza cu o formatare completa. Daca vrei sa stergi numai partitia C:\ o poti face tot de acolo.

| sierra1 a răspuns:

De exemplu folosește Acronis - DriveCleanser și "razi" tot

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Formatarea e solutia. Ai Click dreapta si Format. Pentru fiecare partitie in parte. Atunci se goleste tot.
Succes!

| Alexandru390 explică (pentru Octavian81):

La partiția C nu mă lasă. Zice că în el sunt fișierele windows și nu se poate formata.

| Octavian81 a răspuns (pentru Alexandru390):

Pentru a formata C ai nevoie de un CD/ DVD bootabil cu windows. Incearca asa.