| anonim_4396 a întrebat:

Dacă intru pe profilul cuiva de Facebook, sa vizionez un video, dar nu sunt prieten cu persoana respectiva, ea poate vedea ca am vizionat clipul?
Dar invers, daca cineva intra la mine pe profil?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca FB-ul acelei persoane este "public" poti intra si vedea tot ce vrei, ca oricum nu are cum stii, cine ii viziteaza profilul, ataat vreme cat nu-i dai like-uri sau ii scrii ceva.
Si viceversa este valabil.

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu poate vedea ca ai văzut clipul, doar dacă arunci un like și își da seama ca ai văzut video acela.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă tu ai acces la contul de Facebook al persoanei respective și accesezi contul cu email/parola, aceea va vedea în istoric ce ai vizionat tu dacă urmărești din contul său.

Dacă te referi să intri în profilul prietenului din pagina ta și urmărești un video postat de persoana respectivă, normal ca nu vede cine i-a vizualizat videoclipul. Apare doar numărul de vizualizări, nu și cine a vizionat. Iar dacă nu dai like /share public ramai anonim. La fel pentru toate profilurile de Facebook indiferent dacă suneti prieteni sau nu.

| Bariel a răspuns:

Tin sa i contrazic pe toti https://youtu.be/-lFmXYYX2e0

Si pe telefon exista aplicatia "qmiran"

| floreadan a răspuns:

Nu are de unde sa stie ca ai intrat.