| anonim_4396 a întrebat:

Daca laptopul are bateria plina si ramane la incarcat se consuma curent?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Un bec cand este aprins consuma curent? Cam asta a fost intrebarea ta. Normal ca consuma curent.

| FkThRz a răspuns:

Da, consuma pentru a tine starea bateriei la capacitate maxima (100%). Dar iti recomand sa nu folosesti bateria daca esti acasa si ai posibilitatea sa il conectezi la priza. Scoate bateria si lasa-l bagat in priza pentru a pastra bateria. Daca o tii asa, in 2 ani o sa te tina 10-20 min.

| BogDaNuTzXD a răspuns:

Da, consuma curent, la unele telefoane scrie pe ecran " baterie incarcata! pentru economisirea curentului scoateti incarcatorul din priza"