| anonim_4396 a întrebat:

Daca transorm un stick normal intr-un stick bootabil, voi mai putea sa il folosesc si in alte scopuri de exemplu sa ascult muzica de pe el in masina, nu?

Răspuns Câştigător
| eucumine010 a răspuns:

Da, stai linistit merge fara probleme. Poti face si partitii pe stick happy

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Stickul devine bootabil (ca si orice alta memorie sau program) atunci cind are un mic fisier pe el denumit "autorun" (asta o spun din observatiile mele), care determina pornirea automata. Faptul ca il are sau nu, nu schimba propietatile stickului. Daca il pui in masina, fie va fi bootabil, adica va porni automat, fie dispozitivul din masina nu va recunoaste fisierul si va trebui sa dai tu drumul la muzica, atita tot.