| Acaikus a întrebat:

daca un pc nu are sistem de operare nu merge deloc? adica nu se deschide macar sati arate cv pe ecran? dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pc ul merge indiferent daca are sau nu are sistem de operare / merge biosul fb ce nu merge sunt programele nu au pe ce opera de aia cer un sistem de operare / un sistem de operare e ca o masa de operatie fara ea nu poti opera programe dar poti folosi biosul

4 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Ba se deschide biosul in rest cere cd sau instalare sistem de operare

| Th3Public3N3MY a răspuns:

Salut! Da, categoric, va porni sistemul, vei putea umbla in bios, dar la bootare iti va da eroare pentru ca hdd-ul nu are de pe ce boota, daca nu merge inseamna ca ai vreo componenta arsa sau stricata.

| zozo74 a răspuns:

Da se deschide vei vedea un Error si Bios atat insa se deschide dar fara sistem de operare nu ai cum sa-l folosesti

| Acasel a răspuns:

Da, nu merge nu poti sa faci nimic
doar sa apesi pe buton si iti va aparea o eroare iar dupa se va reseta:p