| HelperRomania a întrebat:

Buna TPU (dau funda) mi-am uitat parola la modemul clicknet Romtelecom 4700 si nu o mai stiu deloc daca dau reset din spate trebuie sa reconfigurez modemul si nu stiu dar userul si parola vor ramane aceeasi? VA rog urgent! Fara a fi nevoit sa sun la ei pentru ca trebuie sa stau la telefon 4 ore pana rasp. Funda cine ma ajuta sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie s si mai intai parola cu care a venit din fabrica.E scrisa unde pe modem sau in cartea lui. Dupa ce ai aflat parola din fabrica ii poti da resetare din fabrica. Da userul si parola raman aceleas, sau daca nu, poti intra cu user admi si parola tot admin. Odaat intrat poti face ce modificari vrei tu.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Daca e parola originala, o ai pe verso la modem.
Daca ai setat tu altceva, resetezi modem si reinstalezi. Userul si parola originale le ai in contractul cu ei, ceva gen numeprenume_judet
Bafta

| HelperRomania explică (pentru anonim_4396):

Mi-am schimbat-o eu parola si nu o mai stiu ca era admin admin p si u sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru HelperRomania):

Deci odata revenit la setarile din fabrica, te conectezi la internet cu parola data de fabricant.pe spatele routerului scrii parola sau in hartiile de la wirelles. Odata intrat pe internet, cauti ip routerului si il scrii i bara de cautare a browserului.Intrat in setarile ruteruluiparola si userul sunt admin. Iti poti schimba parola de acces a routerului cu care vrei tu in locul celui de pe spatele roterui.Normal ar trebui sa scrie parola de acces pe wirelles. Daca ai uitat userul si parola posibil sa ai vreun buton \mi-am uitat parola \ pe undeva.