| alexandru5678 a întrebat:

De care gb ram iti trebuie pentru laptopul Lenovo t43 thinkpad imb. Ce firma de memorie ram.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala! Nu te lua dupa ala de mai sus. Uite aici: https://support.lenovo.com/ro/ro/documents/migr-58317
Uita-te la memorie sa vezi ca nu suporta decat 2 Gb maxim adica 1Gb de ram SO-DIMM pe slot. Vezi ce memorie ai acum ca trebuie sa iei una identica. Banuiesc ca ai una de 1Gb la 667 Mhz. Atentie si la frecventa!

| Jijell a răspuns:

Acest laptop lucreaza cu memorie DDR2 de tip SODIMM, nu conteaza firma.

Laptopul Lenovo T43 nu poate folosi mai mult de 2.5GB memorie, deci 3GB ar fi maximul care s-ar putea instala, dar nu va fi folosita in intregime.