| Scarlettt a întrebat:

Buna TPU de cateva saptamani calculatorul nu mi se mai aprinde..adica: apas butonul sa-l aprind nu se aprinde. De multi ani imi facea faza asta il scoteam din priza nu se aprindea la inceput dar dupa da si mergea asa mult timp. In ultima perioada apasam butonul de aprindere se aprindea un pic cam 10 sec, si se oprea singur. Uite ca acum nu se aprinde deloc. Din cauza cui nu se aprinde? In afara de faptul sa-l reasamblez ce as putea sa-i fac, mai are vreo sansa sa si revina?

P.S:Il am din 2007 si pana acum mi-a mers foarte bine, tinand cont de anul in care a fost facuta unitatea!

Dau funda, va rog cineva!

3 răspunsuri:
| jeek0 a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati. verifica sursa, firele de la butonul de aprindere sa fie conectate la placa de baza, curatat de praf. daca nici una din cele de mai sus nu este de vina ti s-a dus placa de baza

| cosmin47 a răspuns:

Sursa e de vina schimb-o

| Florisa a răspuns:

Se poate sa fii apasat prea tare pe buton si sa zboare de la loc, dar totusi du-l la un specialist