| Inna_3065 a întrebat:

de cateva zile ma confrunt cu o mare problema legata de pc, de fiecare data cand il deschid, in primele 5-10-15 min imi "tremura" foarte tare imaginea pe desktop, mai tremura si dupa aceasta perioada dar mai incet, asta indiferent ca este o pag de net sau fie ca este un fisier deschis dar totusi e f obositor pentru ochii si mai are momente cand nu-mi merge nici netul, imi apare un triunghi cu semnul exclamarii(tin sa precizez ca am net prin cablu). am crezut k o fi din cauza prafului l, am curata si degeaba si cred ca nici de la curentul electric nu este k nu am probleme cu tv sau altceva...Care credeti ca ar fi problema, ce e de facut in acest caz?

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Cat de vechi este monitorul? cele cu catod, sau CRT tind sa aiba problema asta.
incearca si cu un alt monitor daca ai la dispozitie unul. daca tot asa iti face incearca sa schimbi frecventa de refresh a monitorului, de undeva din setarile de rezolutie.
daca merge la fel si cu alt monitor, sau cu setarile schimbate, ia in calcul un diagnostic la un service.

nu poti fi sigur ca este din cauza placii, de aia am recomandat service-ul.

| Inna_3065 explică (pentru Danzell):

Monitorul este unul vechi crt, am incercat sa schimb si frecventa refreshului, aceeasi problm

| Inna_3065 explică (pentru Inna_3065):

Cauza cred ca ar putea fi monitorul, tinand cont ca este si vechi....crezi k ar pueta avea vreo "vina" windowsul? am wind 8 instalat

| Danzell a răspuns (pentru Inna_3065):

Ramane sa incerci cu un alt monitor happy

| NewTextDocument a răspuns:

Este o problema hardware, adica vreun component are un defect. Cum a zis bogdiws de fel de la placa video apar astfel de probleme vizuale

| bogdiws a răspuns:

Din auza placi video...