| Justmeale2345 a întrebat:

De câteva zile mi-am luat un laptop și cum nu am mai avut unul de mult timp (7 ani aprox.) nu prea mai știu să folosesc tastatura când vine vorba de semne de punctuație mai speciale. Mă puteți ajuta va rog?
Nu știu să pun linia de dialog, Ghilimele, apostrof si linia aceea de despartire a propozitiei.

Răspuns Câştigător
| Ssssmokin a răspuns:

Toate simbolurile de deasupra anumitor taste se fac tinand apasata tasta "Shift". Mai sunt anumite simboluri care se fac cu ajutorul numpad-ului, insa astea includ combinatii de cifre.
Dar cele despre care ai amintit tu, se fac cu ajutorul tastei "Shift".
Apropo, vezi ca daca schimbi limba computerului si descarci si layout-ul pentru tastatura, atunci simbolurile or sa se gaseasca in alte parti.

6 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Si am spus ca unii nu ar trebui sa primeasca un calculator pe mana...

| Justmeale2345 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Tu te-ai nascut invatat? Daca nu am avut posibilitatea pana acum sa am un laptop ca sa invat nu e vina mea.

| TheCrusader a răspuns:

Tine apasat Shift si apasa tasta respectiva.

| AlexAL275 a răspuns:

Toate aceste semne sunt între litere și între tasta enter, n-ai cum să le vezi. Pentru unele semne trebuie să apeși și tasta shift.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Nu sunt toate cumva acolo? Înspre Enter și numere? Ar trebui. Acolo sunt toate. Virgula, linia de dialog, - _ /, etc. Nu înțeleg ce vrei să spui.

| AdyTHEBoSS a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Amice el vorbește despre toate semnele de punctuație nu doar despre câteva.