| WoKy a întrebat:

Buna TPU.
De ce de pe telefon descarc cu 10mb/s, si de pe PC doar cu 700kb/s. Precizez ca de la acelasi router wi-fi. Exista ceva aceeleratora pentru placa de retea? Sau cum as putea sa imi maresc viteza de download?
Funda si vot pentru cel mai explicit raspuns!

Răspuns Câştigător
| Elynad a răspuns:

Viteza reala corecta este data de PC. Pe telefon cred ca iti arata in biti si nu in octeti. Bine, chiar si asa este o diferenta, dar cred ca pe PC este afisata realitatea. Descarca de proba un fisier mai mare si pe pc si pe telefon si o sa vezi ca pe telefon nu se va descarca de zece ori mai repede...