| Adrian_Dobra_2001 a întrebat:

de ceva vreme placa video de la laptop îmi face figuri. Sa îmi spună cine ma poate ajuta trimit poza cum se vede.

11 răspunsuri:
| lorena66 a răspuns:

Te pot ajuta eu. Laptopului meu i se închidea si deschidea ecranul cand il puneam la încărcat. Vezi ca ar putea fi ceva de la acumulator.

| Adrian_Dobra_2001 explică (pentru lorena66):

Nu cred ca e de la acumulator
Mie îmi arată ca placa video merge in parametrii normali doar ca îmi apar niște linii mici pe ecran și efecte ciudate

| PainTech a răspuns:

Daca e placa video dedicata care face figuri, atunci o dezactivezi si folosesti doar placa video integrata.

Daca e placa video integrata iti cumperi alt laptop. Placile video de la laptopuri (majoritatea) sunt lipite pe placa de baza.

E posibil sa nu fie placa video, ci o problema software ( cel mai adesea legata de drivere ).

Bula
| Bula a răspuns:

Incarca undeva un screenshot + o poza clara facute in acelasi timp si pune link-ul aici!

| Adrian_Dobra_2001 explică (pentru PainTech):

Problema e ca eu joc jocuri ce au cerințe și placa video integrată nu prea face fața de aceea caut o soluție

| Adrian_Dobra_2001 explică (pentru Bula):

Nu mai bine îți trimit pe Facebook? E mai ușor pentru amândoi

Bula
| Bula a răspuns (pentru Adrian_Dobra_2001):

Pe FB nu primesc atasamente.
Foloseste Google Drive sau alt site accesibil, incarca-le acolo cu rezolutie si claritate buna.
Daca poti, trimite-mi link-ul in pm, daca nu atunci aici.

| Adrian_Dobra_2001 explică (pentru Bula):

Ma refeream la messanger

Bula
| Bula a răspuns (pentru Adrian_Dobra_2001):

Tot un draq, nu-l folosesc.
Daca vrei, faci cum am spus, daca nu... e treaba ta!

| Adrian_Dobra_2001 explică (pentru Bula):

Boss nu știu cum

Bula
| Bula a răspuns (pentru Adrian_Dobra_2001):

Sorry...